…av trötthet.
Simon har en haft en riktigt besvärlig natt och därmed även hans stackars föräldrar. Det kanske inte riktigt hjälpte att jag vid tiotiden i gårkväll fick för mig att jag var hemskt sugen på att träna.
Att gå till sängs direkt efter med endorfiner sprutande i kroppen gör inte underverk för nattsömnen, jag var ju pigg som en mört. Ja, ända tills den lille vaknade iaf i vid halv två, DÅ tyckte kroppen att det var läge att stänga av och klockan sex slog jag upp mina blå igen. Nåja, det är lite fint att bli påmind om bebistiden på ett sätt, haha!
Jag gissar att kaffemaskinen på jobbet kommer bli min bästa vän idag.
Nä, jag gjorde samma misstag förra veckan och låg vaken fram till halv tre någonting. Kan inte träna efter kl 19, då blir det sömnlöst!
Det kan eventuellt ha att göra med kaffet jag drack strax innan också… 😉
Usch det är hemskt att vara så där trött när barnen har spökat. För min del ökar det suget efter något sött, inte bra. Träning så sent är ju inte heller en hit, eller just då känns det ju skönt men när man ska varva ner brukar jag ångra mej 🙂 hi hi. Kämpa på och hoppas du får sova i natt.
Tack! Ikväll lär det inte bli några problem att somna iaf… Hoppas bara att den lille odågan sover sedan också 😉